Тема якості життя людей з обмеженим прогнозом винесена на обговорення між медиками, соціальними працівниками і духовними особами. У конференції "Паліативна допомога в Україні та Львівській громаді: важливість і проблеми", організованій у Другому медоб'єднанні, взяло участь понад 70 фахівців.
Команда Лікарні «Госпіс» і Відділення паліативної допомоги Другого медичного об’єднання Львова поділилася власним досвідом налагодження комплексної послуги – медичного супроводу, соціальної і духовної підтримки. Головною метою конференції було презентувати досягнення української паліативної медицини, зокрема у Львівській громаді, налагодити ще глибшу співпрацю між фахівцями і поширити знання про сучасні стандарти у цій сфері.
Своїми знаннями поділилися провідні українські фахівці з медичного супроводу, соціальної і духовної підтримки. Вони розповіли професійним спеціалістам і фахівцям з сімейної медицини та паліативної допомоги з Львівської громади, як налагодити сучасну паліативну допомогу комплексно.
Програма заходу розроблена спеціально так, щоб покращити комплексну допомогу паліативним пацієнтам і з метою переосмислення стандартів паліативної медицини – доповідачі підготували не тільки актуальні теми на медичну тематику, але й розглянули соціальну складову і духовний супровід для людей з обмеженим прогнозом життя.
З вітальним словом виступили генеральний директор Другого медичного об’єднання Львова Андрій Миськів, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко, голова Комісії охорони здоров’я та соціального захисту ЛМР Валерій Веремчук, директорка Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти Леся Вовк і капелан Лікарні «Госпіс» Другого медичного об’єднання Львова о. Роман Гнатів.
"Попри війну, маємо дбати про фізичне і ментальне здоров’я людей. Паліативна допомога – один з пріоритетних напрямків Другого медичного об’єднання Львова. Нашою метою на конференції є напрацювати алгоритм дій, що нам робити, щоб налагодити ефективну систему взаємодії між різними сферами у наданні допомоги паліативним хворим", - переконаний генеральний директор Андрій Миськів.
За стандартами ВООЗ,
необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 млн. населення.
Україні треба для цього 4 200 ліжок. Маємо лише 1247 ліжок, ще 148 538
пацієнтів отримують допомогу вдома, але цього недостатньо. Крім того, паліативна
допомога – це не лише про знеболення, підтримку функції і підгузки, це питання
гідності. Тому медики, соціальні працівники і духовні особи мають працювати
разом, щоб допомогти пацієнту зустріти осінь життя з гідністю.